NOWOŚĆ w ITSA – usługa IT TV

Intelligent Technologies S.A. we współpracy z SGT S.A. wprowadziła do swojej oferty nowoczesną, interaktywną telewizję, która pozwoli na podejmowanie decyzji co, kiedy i jak chcą Państwo oglądać. Telewizja interaktywna opiera się na swoistym rodzaju komunikacji między nadawcą a abonentem. Jest to możliwe dzięki powstaniu aż trzech kanałów przesyłania informacji.

W przypadku JAMBOX tę płynną wymianę informacji umożliwia platforma IP TV, na której kanałem zwrotnym jest sieć telekomunikacyjna – w naszym przypadku oparta na nowoczesnym, stabilnym, niezwykle szybkim i pojemnym łączu światłowodowym.*

Specjalnie dla naszych obecnych i przyszłych Klientów przygotowaliśmy unikalną ofertę pakietową, dzięki której będą Państwo posiadać łącze internetowe wraz z telewizją w jakości HD. Pragniemy zwrócić też Państwa uwagę, że dzięki naszemu elastycznemu podejściu mogą Państwo wybrać dowolną wersję programową a ponadto rozszerzyć ją o wybrane pakiety tematyczne (np. sport, muzyka), korzystając przy tym z biblioteki VOD, czy też nagrywarki.

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów usługi oraz jej zamówienia.

 

Korzyści:

 • Jakość obrazu HD
 • Nagrywarka PVR
 • Przewodnik po programach EPG
 • Zatrzymywanie TV
 • TV Portal
 • Zamawianie pakietów z pilota
 • Ponad 290 kanałów w tym 140 w jakości HD
 • Wsparcie posprzedażowe

Zobacz naszą ofertę

Co zyskujesz dzięki wirtualizacji

Wirtualizacja jest znanym już od wielu lat podejściem do IT, mającym na celu redukcję ilości sprzętu w serwerowni lub data center oraz zdecydowanemu obniżeniu kosztów. Dzięki swojej uniwersalności i możliwościom, jakie ze sobą niesie jest wciąż jednym z najbardziej rozwijanych, poszukiwanych i wykorzystywanych rozwiązań branży informatycznej. Jeszcze niedawno  firmy borykały się z problemem zabezpieczania swoich systemów, zapewnieniem ciągłości działania, zbyt niskim poziomem utylizacji serwerów poprzez ich znikome (5 – 45 %) obciążenie. Wszystko to zwiększało nakłady finansowe oraz złożoność środowiska IT, które z czasem stawało się bardzo trudne w utrzymaniu i obniżało możliwość rozbudowy. Powstanie i wdrożenie wirtualizacji spowodowało, że skalowalność, wykorzystanie istniejącego sprzętu, bezpieczeństwo, przenaszalność systemów stała się praktycznie nie ograniczona. Implementacja powyższego rozwiązania znacząco wpływa na obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem serwerowni.

Co zyskujesz dzięki wirtualizacji:

 • Konsolidację serwerów – przeniesienie systemów z wielu fizycznych serwerów na jeden serwer oparty o rozwiązanie wirtualizacji, przynosi to oszczędność miejsca, sprzętu, energii, serwisowania i zarządzania. Istnieje możliwość zbudowania (rozbudowy) infrastruktury IT niższym kosztem. Pełne wykorzystanie fizycznej mocy obliczeniowej serwera.
 • Bezpieczne środowisko – tworzenie wielu pełnych (lustrzanych) kopii zapasowych systemów w prosty i elastyczny sposób („przeciągnij i upuść”). Możliwość replikacji systemów IT do innej zapasowej lokalizacji geograficznej, które może stanowić zastępczy system IT.
 • Przywracanie funkcjonalności  – szybkie przywrócenie systemów IT po awarii (nawet na innym fizycznym sprzęcie). W razie utraty sprzętu z wirtualną maszyną, wystarczy przenieść kilka plików z kopii zapasowej na inny fizyczny serwer aby ją ponownie uruchomić.
 • Emulowanie –  nieposiadanego sprzętu lub systemu operacyjnego –  zapotrzebowanie na nowy serwer zrealizowany poprzez zainstalowanie nowego oprogramowania. Różnorodność systemów i architektury sprzętowej na tym samym fizycznym serwerze.
 • Przenośność – możliwość przeniesienia systemów IT pomiędzy fizycznymi serwerami w czasie rzeczywistym, bez przerwania ciągłości pracy (działania usługi) w przypadku dużego obciążenia serwera (np. automatyczna aktualizacja), konserwacji fizycznej sprzętu (np. rozbudowa, zmiana podzespołów fizycznego serwera), braku miejsca na dyskach serwera fizycznego.
 • Eksperymenty, testy, szkolenia – możliwość utworzenie wyizolowanego środowiska testowego -szkoleniowego, identycznego z produkcyjnym.
 • Oszczędność (czas) – obniżenie kosztów związanych z prądem, klimatyzacją, serwisem wielu serwerów, sprzętu (w przypadku chmury prywatnej współdzielonej nie musimy wcale kupować serwerów). Dzięki obniżeniu kosztów, klient może skupić się na finansowaniu i rozwijaniu innych obszarów własnego biznesu.

Private Cloud – nowoczesne oraz elastyczne podejście do biznesu IT Twojej firmy

W dobie nowych technologii oraz rozwijających się systemów informatycznych, niezbędne staje się posiadanie rozwiązania, mogącego sprostać tym wymaganiom. Chmura prywatna powoduje, że posiadane zasoby stają się bezpieczniejsze zarówno pod kątem prostoty i szybkości w odtwarzaniu maszyn wirtualnych, jak również zapewniając środowisko wysokiej dostępności. Odpowiednio przygotowana infrastruktura fizyczna, na której znajdują się Twoje systemy posiada wszelkie niezbędne elementy nadmiarowe, (serwery, systemy magazynujące, sieć) dzięki czemu jesteś pewien, że dostęp do zasobów będzie nieograniczony. Będąc w chmurze możesz bez ograniczeń modyfikować zasoby swoich serwerów zwiększając liczbę przestrzeni dyskowej, ilości procesorów czy pamięci RAM bez utraty dostępu do tych systemów.

Intelligent Technologies w swojej ofercie posiada dwa rodzaje chmury prywatnej:

Dedykowana – czyli taka która uwzględnia indywidualne potrzeby klienta. Klient otrzymuje wsparcie od samego początku, czyli od wyboru sprzętu, przez wdrożenie, kończąc na ewentualnej usłudze administracji realizowanej przez zespół Enterprise IT. Systemy informatyczne klienta znajdują się na specjalnie dedykowanym i wybranym dla niego sprzęcie. Urządzenia takie jak serwery fizyczne, magazyn danych, czy elementy sieciowe mogą znajdować się w bezpiecznym data center lub pozostać w serwerowni klienta. Na życzenie wykonana może zostać migracja systemów informatycznych z jego bieżącej infrastruktury na całkowicie nową, jak również jest możliwość rozbudowy istniejącej fizycznej struktury serwerowej i wdrożenie rozwiązania wirtualizacji serwerów minimalizując koszty i zwiększając funkcjonalność oraz bezpieczeństwo systemów IT.

Współdzielona – jest to rodzaj chmury, która znajduje się w dedykowanym data center. Dzięki posiadanej infrastrukturze, ITSA zapewnia odpowiedni dobór parametrów technicznych, uwzględniając potrzeby klienta. Administracja chmurą leży w gestii dedykowanego zespołu administratorów Enterprise IT. Chmura prywatna współdzielona to bardzo wygodne rozwiązanie dla biznesu, ponieważ klient nie jest zobligowany do zakupu i utrzymania własnej infrastruktury, a jego systemy informatyczne w prosty sposób mogą zostać przeniesione bezpośrednio w chmurę, do której będzie miał nieograniczony dostęp.

Dodatkowo wszelkie koszty związane z chmurą prywatną oparte są o miesięczny abonament, ustalony indywidualnie z klientem, dobrany odpowiednio do wybranego sprzętu oraz wykorzystanych zasobów.

„Megaustawa” czyli pomoc dla przedsiębiorców

Najnowszy numer „Biurowców w Polsce” już dostępny, a w nim nasz komunikat na temat „Megaustawy”. Po ostatniej nowelizacji Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, zwanej również „Megaustawą”, mamy wiele pytań od naszych klientów. Postanowiliśmy zatem udzielić im wsparcia merytorycznego w zakresie sankcji wynikających z niedopełnienia terminów wynikających z ustawy.

Zachęcamy przedsiębiorców do skorzystania z naszej pomocy.

Pszczoły live

Na dachu myhive Nimbus zamieszkało 250.000 pszczół, a dzięki nam pszczoły można teraz oglądać w przekazie „na żywo”! Wsparliśmy to przedsięwzięcie poprzez instalację naszej kamery oraz okablowania na dachu, stworzenie serwera streamingowego oraz dostarczenie łącza internetowego.

A skąd w ogóle wzięły się pszczoły w Nimbusie? Sam budynek należy do spółki IMMOFINANZ, która na początku roku wprowadziła markę dla nieruchomości biurowych o nazwie „myhive” (hive = ul). IMMOFINANZ prowadzi również politykę z zakresu zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska i w związku z tym postanowiła przyczynić się do wzrostu populacji pszczół i zainstalować ule na dachu swojego budynku.

Aby zobaczyć pszczoły, wejdź na:
https://www.myhive-offices.com/pl/nimbus

ITSA Członkiem GTI

Intelligent Technologies S.A. dołączyła do grona członków GTI.

GTI to grupa zajmująca się rozwojem LTE i 5G. Została utworzona w lutym 2011 r. w Barcelonie przez Bharti Airtel, China Mobile, Sprint (Clearwire), SoftBank Mobile oraz Vodafone. Obecnie GTI zrzesza aż 132 operatorów na całym świecie i stanowi globalną platformę współpracy dla operatorów oraz dostawców.

„Megaustawa” czyli pomoc dla przedsiębiorców

W najnowszym wydaniu magazynu „E-biurowce.pl” ponownie zachęcamy przedsiębiorców do skorzystania z naszej pomocy. Po ostatniej nowelizacji Ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, zwanej również „Megaustawą”, mamy wiele pytań od naszych klientów. Postanowiliśmy zatem udzielić im wsparcia merytorycznego w zakresie sankcji wynikających z niedopełnienia terminów wynikających z ustawy.

Więcej

Regionalne Forum Facility Management

13 kwietnia 2017 r. uczestniczyliśmy w Regionalnym Forum Facility Management w Katowicach. Forum Facility Management to cykl konferencji poświęconych zagadnieniom branży zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Głównym celem jest wymiana doświadczeń, omówienie aktualnych problemów branży oraz prezentacja rozwiązań wspomagających zarządzanie nieruchomościami. Konferencjom towarzyszy część wystawiennicza, która jest miejscem bezpośredniego kontaktu z dostawcami usług i produktów związanych z zarządzaniem budynkami komercyjnymi.

Podczas Forum daliśmy wykład pt. „ITSA Twoim partnerem w telekomunikacyjnym w zarządzaniu nieruchomością”. Zaprezentowaliśmy w nim naszą szeroką ofertę, w tym nasze usługi jako operatora telekomunikacyjnego. Szczególne zainteresowanie publiczności wzbudziły zwłaszcza prezentacje naszych najnowszych produktów czyli Communications Integration oraz SAFE.

Bezpieczny Internet dla dzieci – instrukcja obsługi

W dniach 21-23 marca razem z Fundacją Intelligent Technologies zorganizowaliśmy warsztaty na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie w ramach cyklu spotkań 200 minutes w budynkach myhive IMMOFINANZ. Podczas spotkania można było zasięgnąć porady psychologa, porozmawiać z ekspertem ds. bezpieczeństwa, wygrać atrakcyjne rzeczowe nagrody w ramach loterii wizytówkowej, a także domalować swoją część do wspólnego plakatu pt. „Bezpieczeństwo w sieci”. Wydarzenie było znakomitą okazją do wspólnego networkingu przy lampce wina, a także do skosztowania znakomitych przekąsek i naleśników, przygotowywanych na żywo przez kucharza.

Gazele Biznesu 2016

14 marca 2017 roku Intelligent Technologies, w ramach XVII edycji rankingu Gazele Biznesu, została nagrodzona po raz piąty. Statuetki zostały rozdane podczas uroczystej gali w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre.

Gazele Biznesu to niezależny ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm, który opracowywany jest nieprzerwanie od 2000 roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Wyniki publikowane są na łamach specjalnego wydania, które dołączane jest do grudniowej edycji „Pulsu Biznesu”. O tytuł mogą się ubiegać firmy, które rozpoczęły działalność przed rokiem 2013 i prowadzą ją nieprzerwanie do dziś, ich przychody mieszczą się w przedziale między 3 a 200 mln złotych, w latach 2013 – 2015 odnotowywały ich stały wzrost i nie poniosły straty. O miejscu na liście decydował procentowy przyrost obrotów osiągniętych w ciągu 3 lat. W tym roku w rankingu pojawiły się 4 389 firm, w tym 867 firm z województwa mazowieckiego.