Private Cloud – nowoczesne oraz elastyczne podejście do biznesu IT Twojej firmy

W dobie nowych technologii oraz rozwijających się systemów informatycznych, niezbędne staje się posiadanie rozwiązania, mogącego sprostać tym wymaganiom. Chmura prywatna powoduje, że posiadane zasoby stają się bezpieczniejsze zarówno pod kątem prostoty i szybkości w odtwarzaniu maszyn wirtualnych, jak również zapewniając środowisko wysokiej dostępności. Odpowiednio przygotowana infrastruktura fizyczna, na której znajdują się Twoje systemy posiada wszelkie niezbędne elementy nadmiarowe, (serwery, systemy magazynujące, sieć) dzięki czemu jesteś pewien, że dostęp do zasobów będzie nieograniczony. Będąc w chmurze możesz bez ograniczeń modyfikować zasoby swoich serwerów zwiększając liczbę przestrzeni dyskowej, ilości procesorów czy pamięci RAM bez utraty dostępu do tych systemów.

Intelligent Technologies w swojej ofercie posiada dwa rodzaje chmury prywatnej:

Dedykowana – czyli taka która uwzględnia indywidualne potrzeby klienta. Klient otrzymuje wsparcie od samego początku, czyli od wyboru sprzętu, przez wdrożenie, kończąc na ewentualnej usłudze administracji realizowanej przez zespół Enterprise IT. Systemy informatyczne klienta znajdują się na specjalnie dedykowanym i wybranym dla niego sprzęcie. Urządzenia takie jak serwery fizyczne, magazyn danych, czy elementy sieciowe mogą znajdować się w bezpiecznym data center lub pozostać w serwerowni klienta. Na życzenie wykonana może zostać migracja systemów informatycznych z jego bieżącej infrastruktury na całkowicie nową, jak również jest możliwość rozbudowy istniejącej fizycznej struktury serwerowej i wdrożenie rozwiązania wirtualizacji serwerów minimalizując koszty i zwiększając funkcjonalność oraz bezpieczeństwo systemów IT.

Współdzielona – jest to rodzaj chmury, która znajduje się w dedykowanym data center. Dzięki posiadanej infrastrukturze, ITSA zapewnia odpowiedni dobór parametrów technicznych, uwzględniając potrzeby klienta. Administracja chmurą leży w gestii dedykowanego zespołu administratorów Enterprise IT. Chmura prywatna współdzielona to bardzo wygodne rozwiązanie dla biznesu, ponieważ klient nie jest zobligowany do zakupu i utrzymania własnej infrastruktury, a jego systemy informatyczne w prosty sposób mogą zostać przeniesione bezpośrednio w chmurę, do której będzie miał nieograniczony dostęp.

Dodatkowo wszelkie koszty związane z chmurą prywatną oparte są o miesięczny abonament, ustalony indywidualnie z klientem, dobrany odpowiednio do wybranego sprzętu oraz wykorzystanych zasobów.